2bfit

Novinka: Měření telesných hodnot přístrojem Tanita BC 601

Novinka: Měření telesných hodnot přístrojem Tanita BC 601

18.12.2016 News 0 comments 687 Hits

Chcete sledovat svůj tělesný progres? U nás je to možné. Výsledky měření Vám zašleme na e-mail v PDF souboru a můžete si je tak porovnávat třeba v měsíčním intervalu. Pro držitele permanentek jsme navíc připravili velice výhodnou cenu (150Kč). :o) V případě zájmu o měření je potřeba se domluvit na […]

Chcete sledovat svůj tělesný progres? U nás je to možné. Výsledky měření Vám zašleme na e-mail v PDF souboru a můžete si je tak porovnávat třeba v měsíčním intervalu. Pro držitele permanentek jsme navíc připravili velice výhodnou cenu (150Kč). :o) V případě zájmu o měření je potřeba se domluvit na termínu buď osobně na recepci nebo na e-mail 2bfit@email.cz.

Jak pracuje BC 601 ?
Uživatel stojí na 4 plochách pro chodidla na váze a jemně tlačí rukama elektrody, které jsou pohodlně uloženy současně s displejem na zasunovacích kabelech. Váha poté zašle slabý signál z 8 elektrody z paží a nohou skr tělo. Odpor tohoto měření (BIA) je poté dosažen do vzorců ke zjištění přesných a osobních tělesných dispozic.

Tanita umí měřit tyto hodnoty:
MĚŘENÉ HODNOTY
Procento tělesného tuku s indikátorem zdraví (celé tělo, pravá paže, levá paže, pravá noha, levá noha, trup)
Svalovou hmotu s přesností 100 g (celé tělo, pravá paže, levá paže, pravá noha, levá noha, trup)
Kostní hmotu s přesností 100 g
DCI – denní kalorický příjem (doporučený)
Denní příjem kalorií kcal a kjoule
Metabolický věk – vychází z výpočtu BMR, udává věk zjištěný podle stavu metabolismu
Celková tělesná tekutina v 0,1%
Viscerální tuk s indikátorem zdraví a trend

POPIS FUNKCÍ
Podíl svalové hmoty – tato funkce ukazuje hmotnost příčně pruhovaných i hladkých svalů, včetně vody v nich obsažené.
Hmotnost kostí – znamená množství kalcia a ostatních minerálů. Výzkumy prokázaly, že cvičení a tím rozvoj kostní tkáně pomáhá k vývinu silnějších a zdravějších kostí. Protože struktura kostí se nemění v krátkem časovém úseku, je důležité rozvíjet a udržovat zdravé kosti vyváženou stravou a dostatečnou tělesnou aktivitou.
Viscerální tuk – tuk v břišní dutině, který obklopuje vnitřní orgány. Výzkumy prokazují, že ačkoliv Vaše hmotnost a % tělesného tuku zůstává stejné, s přibývajícím věkem se ukládání tuku mění a tuk se čím dál víc ukládá v oblastí břicha, obzvl᚝ u žen v menopauze. Zjištění množství viscerálního tuku a jeho případné snížení a udržování na přípustné hodnotě, pomůže snížit riziko nemocí – srdečních chorob, vysokého krevního tlaku atd. Rádce viscerálního tuku – poradí, zda je množství viscerálního tuku v normálních nebo zvýšených hodnotách.
Denní příjem kalorií – DCI – je součtem kalorií pro základní metabolismus a kaloriemi potřebnými pro metabolismus spojeným s fyzickou aktivitou během dne.
Metabolický věk – tato funkce spočítá Vaše BMR a ukáže Vám průměrný věk, kterému náleží Váš metabolismus. Jestliže je Váš metabolický věk vyšší než Váš skutečný věk, znamená to, že musíte zlepšit bazální metabolismus. Zvýšená tělesná aktivita Vám pomůže zvětšit objem svalové tkáně a snížit Váš metabolický věk. Váha ukazuje hodnoty od 12 do 90. Nižší věk než 12 se na displeji zobrazí „12“, vyšší než 90 se na displeji zobrazí „90“. Vědci dokázali, že se metabolismus přibývajícím věkem dítěte mění, zlom nastává od 16ti nebo 17ti let, kdy se spotřeba snižuje.
Rozmezí zdravého tělesného tuku -váha automaticky porovnává procento tuku s procentem tuku zdravého člověka (stanoveno světovou zdravotnickou organizací na základě dlouhodobých výzkumů) a výsledek zobrazí na displeji ve čtyřech stupních. Měří také u dětí.
Mód – váha je s pamětí pro 4 osoby, rozlišuje dospělý mód (od 18 do 99ti let), dětský mód (děti od 5ti let, od výšky 90cm), atletický mód (pro osoby, které 10 hodin týdně pravidelně alespoň rok trénují).
Na základě odporu vodivosti nepatrného elektrického proudu tzv. metodou bioelektrické impedance (BIA) změří skutečné procento podílu tělesného tuku. Tento přístroj měří procentuelní podíl tělesné vody, metabolický věk, MUSCLE MASS (svalovou hmotu), viscerální tuk, hmotnost kostí a % tuku a hmotnost svalů pro jednotlivé končetiny a trup. Rozšiřující funkce jsou dostupné jen u osob starších 18ti let.

t600-m600_53231fdba53adbc-601

Written by 2b
Share It
Your Comment