2bfit

Sauna

Sauna

Kapacita sauny

Rezervace provádějte telefonicky nebo pomocí sms na čísle 739 846 166.

Ceny

Sauna na jednu hodinu 
250 kč 

IMG_7735 

IMG_7734 

Postup saunování s dětmi

Jak začít?

Pro děti předškolního věku se nedoporučují veřejné sauny, a proto je vhodné, když se například domluví skupinka rodičů s malými dětmi a objednají si saunu jen pro sebe. Stejně tak je to možné u nás, teplotu sauny samozřejmě přizpůsobíme dětem.

Děti se totiž zahřívají mnohem rychleji než dospělí. Mají větší tělesný povrch v poměru k tělesné hmotnosti než dospělí, nejmenší děti dokonce až šestinásobně, a teprve v deseti letech se plocha přibližuje stavu u dospělých. Délka prohřívání, která je tak pro dospělé obvykle 8 – 15 minut, se musí proto zkrátit. Kojenci a mladší batolata se prohřívají jen krátce, maximálně do 3 minut, ale ani u větších dětí se nemá přesahovat 5 minut.

Jaké jsou výhody saunování

Saunování má především preventivní účinek. Pro posílení imunity se doporučuje saunovat jedenkrát týdně. Vyberte si pravidelný den v týdnu, nejlépe dopoledne, příjemné prohřátí nabudí u dětí chuť k jídlu a vyvolá uklidnění a následný hluboký osvěžující spánek. Děti, které se pravidelně saunují, nejsou tak často postiženy onemocněními horních dýchacích cest. A když už onemocní, je průběh lehčí a většinou nevznikají komplikace.

Správný postup při saunování

1.  Očista – před vstupem do sauny se dítě osprchuje vlažnou vodou. Nejprve nohy, poté záda, ruce, břicho a nakonec hrudník. Obličej se opláchne vodou z dlaně.

2.  Sauna – dospělý kontroluje reakce dítěte na horko, při neklidu saunu společně opouští.

3.  Ochlazení – probíhá v náručí pod sprchou s vlažnou vodou. Hlava se vynechává. Starší děti je lepší ochlazovat na čerstvém vzduchu.

4.  Ukončení – dítě se celé osuší i s vlasy. Poté se mu podá ovocná šťáva a uloží se k odpočinku.